Новини



Міністерство культури Польщі профінансувало антиукраїнську виставку в Європарламенті


На ній портрети Бандери та Шухевича розміщені на стенді з підписом «відповідальні за геноцид».

У Брюсселі поляки відкрили виставку, присвячену черговій річниці Волинської різні. На 15 стендах, які стоять в атріумі Європарламенту, англійською мовою висвітлена історія польсько-українського конфлікту XX століття.

На стендах сказано, що виставка висвітлює історію двох народів з 1918 до 1947 року, показуючи найскладніші періоди. При цьому дії українців автори виставки називають геноцидом, а поляків – «відплатою» у лапках, зазначено, що українці після завершення Першої світової війни «претендували на територію східної Галичини», хоча «громадяни українського походження становили 15% від всього населення». Інформація на стендах звинувачує бійців Української Галицької Армії (УГА) та діячів ОУН -УПА у численних злочинах.

«Німці залучали колаборантів з багатьох окупованих країн до злочинів Голокосту. Однак жодна нація не зробила такого помітного внеску у знищення євреїв, як українці», – сказано на стендах. Також там зазначено, що українці брали участь у єврейських погромах і вбивстві 7000 львівських євреїв у 1941 році, а «досвід вбивств євреїв застосували потім у винищенні польського населення».

При цьому портрети Степана Бандери, Романа Шухевича, Петра Олійника і Володимира Щигельського зібрані на окремому стенді з підписом «відповідальні за геноцид».

У соцмережах цю виставку анонсувала депутатка Європарламенту від польської правої партії «Конфедерація» Єва Зайончковська-Гернік. Вона повідомила, що її присвятили черговій річниці Волинської трагедії.

«У будівлі Європейського парламенту відкрито виставку, присвячену пам’яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти поляків на Волині та в східній Малопольщі. Рік тому я дала обіцянку, що в Європарламенті буде виставка, присвячена цій темі. Сьогодні я з гордістю можу сказати, що цього вдалося досягти. Завдяки допомозі Мавзолею мучеництва польських сіл у Міхньові виставка “Поляки-українці в 1918-1947 роках: конфлікт - геноцид - безпам’ятство - надія” у Брюсселі», – написала вона в Інстаграмі.

На стенді зазначено, що виставку організував Музей села у Кєльце і Мавзолей мучеництва польських сіл у Міхньові. Її автором є доктор Губерт Сеньчишин. Профінансувало виставку Міністерство культури і спадщини з Фонду промоції культури.

Нагадаємо, цього року Польща оголосила 11 липня, день початку Волинської різні у 1943 році, «Днем пам’яті жертв геноциду, вчиненого Організацією українських націоналістів та Українською повстанською армією на східних землях Другої Польської Республіки».


Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР


Поширити:

Опитування

Коли Ви святкуватимете Різдво Христове?